Aktualności


Czuwanie przed kanonizacją

Ostatnie akordy przygotowań do kanonizacji w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed nami. Zapraszamy do uczestnictwa w czuwaniu przed kanonizacją w sobotę 26.04.2014 od godziny 20.00 przed pomnikiem Jana Pawła II w Niepoględziu.

Czytaj dalej

Pójść do Galilei

Nowego doświadczenia wiary – odważnego i potwierdzanego codziennie osobistym spotkaniem Jezusa w drugim człowieku – życzymy w ten radosny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego!

Czytaj dalej

Nasze Betlejem, nasze Greccio, nasze …

Wracając w te dni myślą do Betlejem i do Greccio pomyślmy o tym, że Bóg rodzi się dla nas – takich jakimi jesteśmy i tu gdzie teraz jesteśmy

Czytaj dalej

Dzień Braterstwa Stworzeń

W niedzielę 6 października odbyła się uroczysta msza święta z udziałem naszych najukochańszych zwierzaczków.

Czytaj dalej

Dzień świętego Franciszka

Uroczystość Świętego Franciszka 2013 r. to dzień naszego zgromadzenia założycielskiego. Obecni podpisali Akt Założycielski Wspólnoty i przyjęli statut. Wspólnota powstała i złoży stosowne dokumenty prosząc o zatwierdzenie przez Biskupa Diecezjalnego Księdza Bp Ryszarda Kasynę.

Czytaj dalej

Spotkanie po latach

Podczas "spotkania po latach" w Niepoględziu - 21 lipca 2013 - uczestnicy rekolekcji franciszkańskich (1996-2001) postanowili powołać do życia WSPÓLNOTĘ (w formie stowarzyszenia wiernych) by odnowić w sobie te wartości, którymi przed laty św. Franciszek połączył nas w jedną rodzinę

Czytaj dalej

Wracamy do korzeni

Prawie tysiąc pięćset młodych ludzi z całej Polski uczestniczyło w rekolekcjach franciszkańskich w latach 1996-2001; ostatnią bazą tych spotkań było Niepoględzie. Niezapomniane chwile ze świętym Franciszkiem pozostawiły trwały ślad w sercach wielu ludzi, którzy dziś szukając atmosfery tamtych dni wracają do korzeni.

Czytaj dalej

Z historii obrazów kilka

Bogactwo różnego typu wspólnot i ruchów w Kościele zadziwia. Czy wszystkie są koniecznie potrzebne? A tym bardziej: czy tworzyć nowe podmioty? może prościej zaangażować się w te, które już istnieją, działają i mają za sobą drogę legislacji zakończoną sukcesem?

Czytaj dalej

Chrześcijański duch we współczesnym świecie

Zadanie jakie sobie stawiamy Kodeks Prawa Kanonicznego określa: "służba Kościołowi w dziele ożywienia duchem chrześcijańskim porządku doczesnego" (KPK Kan. 298.

Czytaj dalej

Skarb w naczyniach glinianych

Wraz z upływem lat wskazówki zegara zdają się obracać coraz szybciej.

Czytaj dalej